Okolie

Výlety do okolia

Výletná Loď Pluto

Plavba výletnou loďou Pluto po riekach Váh a Dunaj
Ponúkame Vám nový pohľad na mesto Komárno a jeho okolie z vody. Počas plavby môžete obdivovať krásy a pamätihodnosti severného Komárna a južného Komáromu. Okrem samotného mesta Vám naši kapitáni ukážu malebné zátoky a nedotknutú prírodu, ktorá lemuje brehy oboch riek. Súčasťou plavby je aj pútavý výklad o histórií Komárna ako aj Dunaja a Váhu.

Objednávka výletnej plavby
Výletnú plavbu je možné rezervovať na tel. čísle 0907 16 15 14 alebo e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Plavba sa prednostne začína od reštaurácie St. Borbála na Vážskom nábreží v Komárne, ale po dohode je možné loď pristaviť aj v inom prístave. Plavidlo je vhodné na prepravu max. 40 osôb, na školské, skupinové, firemné a iné výlety. Prednostne sú prepravovaní cestujúci, ktorí majú vopred rezervovanú loď.

Cena
Prenájom výletnej lode bez ohľadu na počet cestujúcich (max. 40) – 200€/hodina (v cene je zahrnutá posádka)

Počas letnej sezóny loď pláva aj podľa zverejneného harmonogramu pre daný rok. Vtedy je možné si zakúpiť lístok na konkrétnu hodinu (podľa harmonogramu) na osobu. Lístky je možné si zakúpiť len priamo na mieste.

Deti do 15 rokov – 8€

Nad 15 rokov a dospelí – 14€

Z histórie lode PLUTO
Loď Pluto bola vyrobená v roku 1984 v maďarských lodeniciach Horány a jej pôvodné meno bolo Szilas. Neskôr ,v roku 1996, bola premenovaná štúrovskou spoločnosťou, ktorá loď kúpila, na T.G. Pluto. Od roku 1996 slúžila loď T.G. Pluto ako prievozná loď medzi mestami Štúrovo a Ostrihom. Po dostavaní mosta Márie Valérie sa na túto činnosť prestala využívať. V roku 2007 loď zakúpila spoločnosť Komárňanská plavebná spoločnosť v Komárne.

V roku 2011/2012 bola loď zrekonštruovaná, získala nový vzhľad, farbu a meno. Súčasné celé meno lode je K.P.S. Pluto a namiesto brehov dvoch miest spája svojich návštevníkov s mestom Komárno a jeho okolím.

Popis

Kontakt:

Web: www.stborbala.sk
Reštaurácia na lodi St. Borbála, Vážske nábrežie, 945 01 Komárno
Tel.: +421/907 16 15 14

lod pluto 01
lod pluto 02
lod pluto 03
vyletna-lod-pluto-th
vyletna lod pluto 1374268734 14


Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky


NAŠI PARTNERI

ministerstvo travel OOCR Žitný ostrov – Csallóköz

 

Ubytovanie Veľký Meder (2020) Všetky práva vyhradené.