Okolie

Mestá

Veľký Meder

Veľký Meder

Mesto Veľký Meder Slovensko, termálne kúpalisko Thermal Corvinus. Veľký Meder a jeho termálne kúpalisko (predtým Čalovo) patrí medzi najznámejšie a najvyhľadávanejšie regióne južného Slovenska, kde sa dá stráviť príjemná letná dovolenka. Mesto Veľký Meder známe ako kúpeľné mesto (Termálne kúpele a kúpalisko) s klenotom - liečivou termálnou vodou a zaujímavou históriou. Termálna voda má veľmi dobré účinky na liečenie kĺbových a svalových ochorení, ochorení chrbtice a celkovo napomáha k regenerácii organizmu. Termálne kúpele prospejú každému. Termálna voda pramení z hĺbky 1500 m, z dvoch vrtov (z jedného vrtu vyviera voda s teplotou 56,5 ° C, z druhého vrtu voda s teplotou 76,5 ° C).

Komárno

Komárno

Toto mesto vzniklo v rannom stredoveku. Je to mesto bohatej histórie. V roku 1745 mu Mária Terézia pridelila privilégium slobodného kráľovského mesta. V tej dobe patrilo Komárno k najvýznamnejším mestám Uhorska. Obchodovalo sa tu najmä s drevom a obilím. V Komárne sa nachádza dodnes zachovalé najväčšie bastiónové opevnenie v strednej Európe, ktoré bolo budované od 16. do 19. storočia. Mesto je najjužnejším a aj najnižšie položeným mestom na území Slovenska. Počas celého roka sa tu organizuje viacero kultúrnych podujatí. Medzi najznámejšie patria každoročné Komárňanské dni.

Centrum mesta Győr

Centrum mesta Győr

Centrum mesta pripomína asi najviac barokový štýl. Množstvom obchodov, kaviarní, cukrární vábi veľké množstvo turistov. Nachádza sa tu aj divadlo, ktoré je svetoznáme najmä svojim baletným súborom. Pešia zóna je popretkávaná malými stredovekými uličkami, ktoré dodávajú príjemnú atmosféru. Je tu veľa múzeí a iných pamätihodností, ktoré sa oplatí vidieť. Mesto Győr dýcha kultúrou a preto si návštevu štvrtého najväčšieho mesta Maďarska nesmiete nechať ujsť.


Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky


NAŠI PARTNERI

ministerstvo travel OOCR Žitný ostrov – Csallóköz

 

Ubytovanie Veľký Meder (2020) Všetky práva vyhradené.